Hakkımızda

Filo kiralama sektöründe sahip olduğumuz tecrübenin ışığında; bireysel ve kurumsal müşterilerin kiralama hizmeti alırken yaşadıkları sıkıntılar göz önüne alınarak, internet sektöründe bir eksikliği gidermek amacı ile 2016 Ekim ayında RENTRENT Elektronik Ticaret Yazılım Bilişim Hizmetleri A.Ş Ankara'da kurulmuştur.

Son yıllarda şirketlerin filo kiralama taleplerinin artması, aynı zamanda bireysel müşterilerin de uzun dönem araç kiralamaya daha çok yönelmesi; sektörde doğru araç, fiyat ve firmaya hızlı erişimi zorlaştırmaya ve zaman kaybına neden oldu. Rentrent sektördeki bu problemi çözmek amacı ile ICM Yazılım'dan danışmanlık desteği de alarak rentrent.com.tr projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında; kiralama hizmeti almak isteyen müşterilerin, tek platformdan taleplerini iş ortağı firmalara iletmesi ve teklif toplaması amaçlanmıştır.

Sektör için en iyi deneyimi sunmayı amaçlayan Rentrent, 12 aylık bir süreçte geliştirilmiş ve yayına alınmıştır. Yayında olduğu süre boyunca da sektör gereksinimleri doğrultusunda geliştirilmektedir.  Rentrent'in ulaştığı ve Rentrent'i keşfeden müşterilerden pozitif dönüş almakta olup, sektörde giderek tanınmakta ve kullanımı yaygınlaşmaktadır.

2018'in ilk 6 ayında 3500+ üzerinde müşteri ve talep ulaşmıştır. Sektör ihtiyaçların göz önüne alarak, sadece araç bazlı değil, kriterler üzerinden de teklif toplama, piyasa araştırması yapabilme gibi özellikleri de kullanıcılarına sağlamıştır.