Gizlilik Sözleşmesi

KİŞİSEL BİLGİLER; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi içermekte olup, ayrıca sitemizi ziyaretiniz sırasında IP adresiniz, coğrafi konumunuz, web tarayıcı türünüz, ziyaret süreniz, gibi verileri de toplayabiliriz. Kısaca bu bilgiler “Gizli Bilgiler” olarak anılacaktır.

 

1-www.rentrent.com.tr web adresi, internet sitesi, mobil uygulamaları ve ortaklarının internet siteleri ile sosyal medya gibi diğer online platform kullanıcılarının, site üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini; Rentrent Elektronik Tic. Yazılım Bilişim Hizm. A.Ş. Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. 

 

2- Rentrent Elektronik Tic. Yazılım Bilişim Hizm. A.Ş. ; kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

 

3- Rentrent Elektronik Tic. Yazılım Bilişim Hizm. A.Ş’nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Rentrent Elektronik Tic. Yazılım Bilişim Hizm. A.Ş’nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

4- Ancak aşağıdaki hallerde kullanıcı;

  1. Site üzerinden vermiş olduğu kişisel bilgilerinin, kendisine özel avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, web sitesindeki üye işyerleri ile kendi grup şirketleri ve iştirakleri ile paylaşmasına onay verdiğini peşinen kabul etmektedir.

  2. Kişisel bilgilerinin şirketin kendi bünyesinde profilleme, istatistiksel çalışmalar, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceğini ve sadece bu çalışmaların yapılması amacı dahilinde üçüncü kişilerle paylaşabileceğini de peşinen onay vermektedir.

  3. Dolandırıcılığın ya da diğer yasa dışı ve istenmeyen eylemlerin tespit edilmesi ve önlenmesi için de kişisel bilgileri kullanabileceğini peşinen kabul etmektedir.

  4. Ayrıca, yasaların gerektirdiği hallerde kişisel bilgiler devlet veya soruşturma makamlarıyla paylaşılabilir. Gerekli durumlar arasında; mahkeme kararları, celpler ve yasal süreçler ile suçla ilgili soruşturmalardan doğan emirler sayılabilir. Ayrıca suç teşkil eden fiillerin önlenmesi, tespit edilmesi ve cezalandırılması için de kişisel veriler ilgili kurumlarla paylaşılabilinecektir.

     

     

     

5- Kullanıcılar, Üyelik/Kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirler. Bu konuda taleplerinizi ayrıca Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşarak da iletebilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.

 

6-www.rentrent.com.tr’den promosyon ve duyuru mesajı içeren e-posta almak istemeyen kullanıcının ise [email protected] mail adresine  "Kampanyalardan e-posta yoluyla haberdar olmak istemiyorum" başlığında mail göndermesi yeterli olacaktır.

 

 

7-www.rentrent.com.tr  web sitesini ziyaret eden her kullanıcı iş bu gizlilik koşullarını peşinen kabul etmiş sayılacaktır.